Ogólne

Witamy na Blogu ZnakPokoju.com

By 23 sierpnia 2016 No Comments

Tu znajdziecie wszystkie aktualne nowości dotyczące kampanii.

 

Konferencja prasowa kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju”

Zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki na naszą konferencję prasową.

Przekażmy sobie znak pokoju to kampania społeczna skierowana do chrześcijan, która ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Na zaproszenie organizacji LGBT biorą w niej udział m.in. znani działacze i publicyści katoliccy. W ramach kampanii na ulicach największych polskich miast pojawią się billboardy i wielkoformatowe plakaty. Wyemitowane zostaną spoty filmowe, w których m.in. znani katolicy mówią o konieczności szacunku dla osób LGBT. Ruszy też specjalna strona internetowa, a w całej Polsce odbędą się spotkania dla wierzących na temat potrzeby większej akceptacji osób LGBT w Kościołach i społeczeństwie.

Kampania jest pierwszą w Polsce inicjatywą organizacji LGBT, do udziału w której zostały zaproszone środowiska katolickie. Stanowi odpowiedź na postawy odrzucenia, niechęci, a nawet nienawiści wobec osób LGBT, ostatnio nasilające się w Polsce. Formułując pokojowe przesłanie „Przekażmy sobie znak pokoju”, chcemy zejść na poziom bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem, skupiając się na wezwaniu do wzajemnego szacunku i życzliwości między osobami wierzącymi a LGBT. Kampania społeczna jest oddolną inicjatywą ludzi, którym ten problem nie jest obojętny. Dla upowszechniania kampanii nawiązały współpracę organizacje LGBT: Kampania Przeciw Homofobii, Wiara i Tęcza oraz Tolerado. Patronat nad kampanią objęły redakcje katolickie, m.in. Tygodnik Powszechny, miesięcznik Znak, kwartalnik Więź, wydawany przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej magazyn Kontakt.

Data: 6 września 2016 r. (wtorek)

Miejsce: Klub Inteligencji Katolickiej (ul. Freta 20/24A, Warszawa)

Godzina: 12:00

W konferencji wezmą udział: Halina Bortnowska, Katarzyna Remin (Kampania Przeciw Homofobii), Anna Strzałkowska (Tolerado) i Marcin Dzierżanowski (Wiara i Tęcza)

Przewidywany czas trwania konferencji: 30 min.

Author admin

More posts by admin